СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пјонгјанг го предупредува Сеул да не одржува заедничка воена вежба со САД

Северна Кореја ја предупреди Јужна Кореја да не одржува заедничка воена вежба со САД, неколку дена откако по една година повторно беше воспоставен комуникациски канал помеѓу двете земји

Back to top button
Close
Close