0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

ЈП Комунална хигиена: Граѓаните совесно да го одлагаат отпадот од заштитна опрема

Јавното претпријатие Комунална хигиена - Скопје апелира до жителите на Скопје употребените заштитни маски да ги одлагаат правилно и совесно и тие да бидат соодветно спакувани, со цел да се заштити здравјето на вработените во претпријатието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close