0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Поранешниот германски фудбалски репрезентативец и актуелен член на турскиот гигант Фенербахче, Месут Озил, меѓу првите играчи го крена гласот против формирањето на новото клупско натпреварување под името Супер лига, зад која станаа 12 финансиски моќни европски екипи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close