0_Спорт.ПорталФудбал

Oзил: Ако не сакав да освојам трофеи ќе одев во Тотенхем

Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил се исмејуваше со главниот ривал на „топчиите“, Тотенхем. На Твитер, еден навивач го праша Германецот: „Ако имате избор, што би избрале: да играте за Тотенхем или да ја завршите кариерата?

Лондон, 10 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил се исмејуваше со главниот ривал на „топчиите“, Тотенхем. На Твитер, еден навивач го праша Германецот: „Ако имате избор, што би избрале: да играте за Тотенхем или да ја завршите кариерата?

Одговорот на Озил беше:

– Ако не сакав да освојувам трофеи ќе одев таму“.

Тотенхем последен пат стана шампион на Англија во 1961 година, а последниот трофеј го освои во 2008 година кога триумфираше во Лига купот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close