Дописници МКДОпштински вести

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против едно лице за непоставување според здравствените прописи за време на епидемија

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Р.Р. (23) од Кичево, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close