0_Македонија.ПорталПолитика

Јовевски се сретна со претставници на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани

Висината на платите и додатоците за јавно обвинителските службеници, можностите за нивно унапредување и за признавање на стекнатото образование, пополнување на испразнетите работни места, како и други прашања од интерес на јавнообвинителските службеници беа теми на денешната средба помеѓу Јавниот обвинител на Република Северна Македонија со претставници на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани на РСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close