0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Јовески: Истрагата за „Двојник“ се проширува, никој нема да биде заштитен

Никој нема да биде заштитен и лицата ќе бидат изведени пред лицето на правдата. Се разбира дека има уште многу работа, а дел од работата треба да завршат другите органи,изјави вечерва државниот обвинител Љубомир Јовески за прееметот„Двојник“ со издавањето на нелегални пасоши, потврдувајќи дека Јавното обвинителство ќе ја прошири истрагата за предметот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close