0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Жител на село Дорфулија, во Општина Лозово, Светиниколско, загинал вчера од удар од гром додека го напасувал стадото овци.

Велес, 6 јули 2020 (МИА) Жител на село Дорфулија, во Општина Лозово, Светиниколско, загинал вчера од удар од гром додека го напасувал стадото овци.

Како што информираат од МВР, несреќата била пријавена синоќа  во 20 часот, а се случила на место викано „Дорфулиски ливади“, кога 46-годишниот Т.Ш. од село Дорфулија, го удрил гром, додека напасувал стадото при што починал на самото местото. ад/вг/

Back to top button
Close
Close