0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Јованоски: Позитивен сум на вирусот и апелирам за почитувањето на заштитните мерки

Засега се чувствувам добро. Имам само повисока температура и болки во мускулите и чувствувам изнемоштеност, ни изјави во телефонски разговор прилепскиот градоначалник Илија Јованоски кој синоќа го добил позитивниот тест на корона вирусот и е во домашна изолација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close