Политички партии

Јованчев: Помош за овоштарите мора да има

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Јованчев денеска во Собранието истакна дека нивната пратеничка група бараат да се преземаат итни чекори за конкретна и директна помош на овоштарите со финансиска поддршка и дополнителни мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close