0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Јурова: Загрижена сум за Словенија, Јанша не ја сфаќа сериозно репутацијата на земјата

Мислам дека е очигледно дека премиерот Јанша не го сфаќа доволно сериозно меѓународниот углед на Словенија. Неговите лични напади врз одредени новинари во Словенија ме изненадија особено затоа што и самиот сум поранешен новинар. Да, видовме дека финансирањето на медиумите е во прашање и мислам дека тоа имаше негативно влијание врз понатамошниот развој на СТА. Ова не е само мое мислење, туку секој ден добивам многу жалби кои бараат јасни мерки од мене.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close