Дописници МКДОпштество

ОУ „Исмаил Ќемали“ се приклучи на иницијативата „Училишта: Партнери на иднината“ (PASCH)

Гостиварското основното училиште „Исмаил Ќемали“ од денеска стана едно од шесте партнерски училишта на Гете-институт во Македонија и стана дел од светската мрежа на иницијативата „Училишта: Партнери на иднината“ (PASCH).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close