Оригинални текстови

Отворено писмо од „Фронт 21/42“ до премиерот: Малите хидроцентрали не се еколошки, законска обврска е да ги суспендирате

Малите хидроцентрали не само што не се еколошки, туку за дел од оние кои ги продолжувате имате законска и уставна обврска да ги суспендирате.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close