0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Отворена сензорна соба за децата со пречки во развојот во ООУ„25 мај“ 

 Отворена е сензорна соба во ООУ „25 мај“ во Скопје за учениците кои имаат пречки во разовјот. На свеченото отворање покрај градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски, присуствуваше и министерката за образование Мила Царовска, која истакна дека инклузивните училишта значат, квалитетно образование, односно образование во кое децата ќе знаат разликите да ги препознаваат како квалитет, наспроти можноста за дискриминација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close