0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Отворена нова градинка во Новаци, Шахпаска соопшти дека годинава се градат 15 низ државата

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и градоначалникот на Новаци Љубе Кузманоски пуштија во употреба нова детска градинка во оваа општина. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close