0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Отворена Лабораторијата за кризен менаџмент во Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“

Отворена е Лабораторијата за кризен менаџмент во Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“, дел од проектот НИКС на Воената академија и Центарот за управување со кризи во соработка со НАТО – Програмата наука за мир и безбедност, чија цел е дигитализација на системот за управување со кризи и брза размена на податоци и информации за одредена кризна состојба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close