Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Отворена изложбата „Монодрамите и дуодрамите на МНТ“

Во фоајето на Македонскиот народен театар (МНТ) е отворена изложбата „Монодрамите и дуодрамите на МНТ“, во која се претставени дваесетина монодрами и дуодрами од репертоарот на театарот, почнувајќи од 1974 и „Дневникот на лудиот“ со Владимир Светиев, па сѐ до последните „Последната лента на Крап“ на Ѓорѓи Јолевски и „Само глас“ со Звездана Ангеловска и Никола Ристановски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close