Дописници СветКултураКултура.ПорталМакедонија.Слајдер

Отворена изложба на сликарите Спировска и Муковски во македонскиот КИЦ во Софија

Во Културно-информативниот центар (КИЦ) на Република Северна Македонија во Бугарија беше отворена изложбата „Метакосмија“, составена од слики на македонските уметници Ангелина Спировска и Владо Муковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close