Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена изложба на ликовниот уметник Дритан Боцку

Во просториите на Националната установа Центар за култура во Дебар, отворена е самостојна изложба на познатиот дебарски ликовен уметник Дритан Боцку. Изложбата, која дебрани ќе може да ја посетат до 27-ми овој месец, ја отвори и присутните ги поздрави Зинче Мимидиноски, директор на Центарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close