0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Отворена истрага против турски државјанин за пронајдени 110 килограми хашиш во неговиот автомобил

Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, турски државјанин, за кој постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close