Дописници МКДОпштински вести

Отворена 9.Меѓународна научна конференција „Охрид- Водици 2021“

Во организација на Институтот за социо–културна антропологија по деветти пат во Охрид од денеска се одржува Меѓународната научна конференција „Охрид - Водици 2021“, овојпат тематски посветена на актуелната реалност наметната од коронавирусот, под наслов „Културното наследство, животната средина, научните истражувања и туризмот под услови на пандемија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close