Svet.SlajderСветСвет.Портал

Отстранувањето на Судан од листата на САД ќе го олесни надворешниот долг

Отстранувањето на Судан од американската листа на земји кои го спонзорираат тероризмот ќе и ги отвори вратите на земјата да го олесни надворешниот долг од 60 милијарди долари, изјави премиерот на Судан, Абдалах Хамдок.

Back to top button
Close
Close