Општински вестиСкопје

Отстранување на хаварисаните возила во Општина Чаир

Општина Чаир во соработка со јавното општинско претпријатие „Шкупи Вјетер“ денеска почна со отстранување на хаварисаните, оштетени и напуштени возила, приколки и слично од јавните површини на нејзина територија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close