0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштествоОпштински вести

Откупувачите да не го преземаат тутунот според шифри, туку по класи, реагираат производителите

Тутунот во најпроблематичните региони да се откупува и во сабота, а родот да се презема по класи, не според шифри како што прават некои откупувачи, апелира денеска Сојузот на тутунските здруженија на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close