0_Македонија.ПорталПолитикаСкопје

Откриена табла на улицата „Јусуф Грвала” во Старата скопска чаршија во присуство на косовската министерката за надворешни работи Грвала

Министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Грвала денеска присуствуваше на откривање на таблата на улицата „Јусуф Грвала", именувана по нејзиниот татко, на влезот на Старата скопска чаршија. Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, како домаќин на настанот изјави дека Јусуф Грвала, освен што беше патриот, исто беше човек на пишувањето, културата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close