Svet.SlajderСветСвет.Портал

Откриен тунел од Појасот Газа кон Израел

Израелската армија соопшти дека милитантите во Појасот Газа ископале тунел длабок неколку десетици метри, кој минувал под безбедносната ограда околу таа палестинска територија, кој бил откриен со помош на подземни сензори.

Back to top button
Close
Close