Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Откриен идентитетот на терористот од Ница, тоа е 21-годишен Тунижанец кој пристигнал преку Лампедуза

Напаѓачот со нож во базиликата Нотр Дам во Ница е 21-годишен Тунижанец по име Брахим Ауисауи, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close