0_Магазин.ПорталПатувања

Откажан годинешниот Карневал во Рио

Карневалот во Рио обично се одржува во февруари или март, непосредно пред да започне постот. Во септември 2020 година, училиштата за самба кои ја организираат парадата, одлучија да го одложат карневалот за јули, поради пандемијата, образложувајќи дека дотогаш, веројатно, ќе се најдат вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close