0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Осветен новиот конак во Лешочкиот манастир

Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф денеска изврши осветување на новиот конак во Лешочкиот манастир. Осветувањето беше извршено по вечерната богослужба во пресрет на утрешниот празник Свети Атанасиј зимски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close