Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Осумнаесет француски активни офицери ќе бидат изведени пред Воен суд

Осумнаесет активни офицери потписници на отвореното писмо, во кое се закануваат со граѓанска војна во Франција, ќе бидат изведени пред воен суд, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close