Svet.SlajderСветСвет.Портал

Осумнаесет европски компании го напуштаат проектот Северен тек 2

Најмалку 18 европски компании веќе го напуштија „Северен тек 2“ поради заканите на САД да воведат санкции за учесниците во проектот, објави германски „Тагесшпигел“, повикувајќи се на извештај на американскиот Стејт департмент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close