СветСвет.Портал

Осуммина загинати при експлозија на авион во Манила

Осум лица загинаа денеска при експлозија на авион за медицинска евакуација во Манила, соопштија властите.

Манила, 29 март 2020 (МИА) – Осум лица загинаа денеска при експлозија на авион за медицинска евакуација во Манила, соопштија властите.

Авионот експлодирал при полетувањето од пистата, а загинале сите кои се наоѓале во него.

Во авионот на компанијата „Лајон ер“ биле тројца доктори, тројца членови на екипажот и пациент со придружник, соопшти Црвениот крст на Твитер. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close