0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Осуммина прилепчани обвинети за непочитување на полицискиот час

Парична казна од по 2.000 евра за осуммина прилепчани, денеска предложи Основното јавно обвинителство Прилеп за непочитување на мерките на Владата донесени со цел спречување на заразната болест COVID-19.

Скопје, 14 мај 2020 (МИА) – Парична казна од по 2.000 евра за осуммина прилепчани, денеска предложи Основното јавно обвинителство Прилеп за непочитување на мерките на Владата донесени со цел спречување на заразната болест COVID-19.

Од ЈО соопштија дека обвинетите за време на полицискиот час се движеле на различни локации во градот, со што сториле кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.бк/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close