Svet.SlajderСвет

Осуммина мртви и 20 повредени во немири во два затвора во Еквадор

Во двата затвора и во февруари веќе имаше насилни немири, кога во судири меѓу бандите за контрола на најголемите затвори во земјата за само еден ден загинаа 79 затвореници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close