0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Осум специјалисти од приватните болници од утре на располагање на скопските клиники

Осум лекари од приватните болници од утре ќе бидат на распогање на јавното здравство и ќе се вклучат во постојниот систем на ротација во рамките на клиниките во Скопје изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close