0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветОпштествоХроникаХроника.Портал

Осудениот Африм Исмаиловиќ за случајот „Монструм“ уапсен во Приштина по сообраќајна несреќа

Државјанинот на Северна Македонија Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“, односно за случајот на петкратното убиство кај Смилковското Езеро пред девет години, е упасен вчера во една од приштинските населби, откако бил идентификуван од полицијата поради учество во сообраќајна несреќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close