Svet.SlajderСветСвет.Портал

Осуда од Гутереш за насилствата на властите во Мјанмар

„Ја осудувам употребата на смртоносно насилство во Мјанмар“, објави Гутереш на Твитер. „Употребата на смртоносна сила, закани и малтретирање против мирни демонстранти е неприфатлива“, додаде тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close