0_Магазин.ПорталПатувања

Островот Шолта – хрватската оаза на мирот и спокојот

Римскиот цар Диоклецијан пак, имал свое езерце на островот. А, и таткото на хрватската книжевност - Марко Марулиќ, како и поетот од Хвар - Петар Хекторовиќ, дел од својот живот минале таму.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close