Svet.SlajderСветСвет.Портал

Остин: САД нема да ги повлечат трупите од Европа

Американските власти, иако глобалниот преглед на распоредувањето на американските трупи во странство продолжува, немаат намера да ги повлечат своите сили од Европа, изјави американскиот министер за одбрана Лојд Остин.

Back to top button
Close
Close