0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Остин: Нема да има избрзано повлекување на силите од Авганистан

Американскиот министер за одбрана, Лојд Остин, денеска изјави дека напредокот кон мирот во Авганистан и завршувањето на американското воено присуство во оваа земја ќе зависат од намалувањето на нападите на талибанците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close