0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Оставки поднесоа уапсените претседател и премиер на Мали

Привремениот претседател на Мали, Бах Ндау, и премиерот Моктар Уане, денеска поднесоа оставки на функциите, два дена откако беа уапсени во новиот воен удар на армијата, изведен повторно од заменик потпретседателот Асими Гоита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close