0_Магазин.ПорталЗанимливости

Оставила 25 милиони евра во добротворни цели

Парите професорката ги дарува на „Амнести интернејшнал“, болници во Џенова, Фондот за малигни истражувања, невладината организација „Пријатели без граници“, Меѓународната организација за заштита на децата, „Спасете ги децата“ и други добротворни и невладини организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close