Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Осомничениот наводно го признал нападот пред „Шарли ебдо“ во Париз

Главниот осомничен за вчерашниот напад со мачета  во Париз, наводно, го признал нападот, правдајќи се дека реагирал заради навредливите карикатури на муслиманскиот пророк Мухамед објавени од сатиричното списание „Шарли Ебдо“, јавија денеска француските медиуми, што ги пренесува ДПА.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close