Европа

Осомничениот напаѓач планирал да ги запали просториите на „Шарли ебдо“

Пакистанецот, обвинет за повредување на две лица со нож пред поранешните простории на „Шарли ебдо“, не знаел дека францускиот сатиричен магазин ги сменил канцелариите и сакал да ги запали, изјави денеска парискиот обвинител Жан-Франсоа Рикар

Back to top button
Close
Close