БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Осомничени за перење пари во Индија, станале бизнисмени и добиле државјанство во Албанија

Индиските државјани Нитин и Четан Сандесара, кои властите на Индија ги товарат за кражба и перење на 725 милиони долари, започнале бизниси во Албанија, па дури и граделе објекти во јужниот дел на земјата.

Back to top button
Close
Close