0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Основен принцип во меѓународната политика е немешање во внатрешните работи на друга држава, Заев со апел до Софија да не потпаѓа под инсинуации и неточни информации

Како мешање во внатрешните работи на друга држава го оцени македонскиот државен врв состанокот, кој бугарскиот претседател Румен Радев го свика со шефовите за безбедносните служби, за како што наведоа од неговиот кабинет нарушување на правото на самоопределување на Бугарите во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close