ЕвропаЕвропа.Портал

Основачката на #MeToo во Франција осудена за клевета

Сандра Мулер,  жената која започна кампања во Франција за да ги охрабри жените да ги разоткријат лицата кои сексуално ги вознемирувале е осудена за клевета по тужбата поднесена против неа од страна на маж што таа го обвини за вознемирување.

Back to top button
Close
Close