0_Македонија.ПорталКултураКултура.Портал

Осмата сесија на Филмската училница посветена на анимираниот филм

Под менторство на филмската и ТВ режисерка Марија Џиџева, учесниците на осмата сесија на Филмската училница разгледуваа идеи и дефинирање на сценаријата што ќе ги реализираат како видео-етиди. Како што соопштија од Кинотека на Република Северна Македонија, предавањата на осмата сесија биле фокусирани на анимираниот филм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close