0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Земјава е подготвена за преговори со ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи смета дека земјава е подготвена да почне преговори за членство во Европската унија и оти тоа може да се случи наскоро доколку Унијата ја смени методологијата за прием на нови членки. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close