0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотMakedonija.SlajderДописници СветМКДПолитика

Османи за „То Вима“: Не постои силна Европа без силен Балкан

Европската идеја претставува инспирација за решавање на горливите отворени прашања во регионот. Северна Македонија е светол пример. Не постои силна Европа без силен Балкан, успешен Балкан е Балканот интегриран во ЕУ. Стабилизацијата на ЕУ може и мора да се направи заедно со европската стабилизација на Балканот, вели министерот за надворешни работи на Северна Македонија Бујар Османи во интервјуто за грчкиот весник „То вима“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close